Sıkça Sorulan Sorular

 

I-Kanun Ne Der? Sitesi Nedir?

 

Kanun Ne Der? Sitesi kullanıcıların www.kanunneder.com.tr adresinden üye olarak erişebilecekleri ve her türlü hukuki konu hakkında video içerikleri izleyebilecekleri bir internet sitesidir. İçeriklere ulaşmanız için üyelik şartımız yoktur. Ancak üye olarak yeni içerikler ve değişikliklerden haberdar olabilir ve bize soru sorabilirsiniz.

 

II-Kanun Ne Der? Sitesi’nin amacı nedir?

 

Kanun Ne Der? Sitesi’nin amacı kanunları ve uygulamalarını basitleştirerek sizlere anlatmak, karşılaşabileceğiniz hukuki sorunlar ile ilgili hak ve yükümlülüklerinizi hatırlatmaktır.

 

II-Kanun Ne Der? Sitesi’nin sağladığı faydalar nelerdir?

 

Kanun Ne Der? üyeleri günlük hayatımızı etkileyen her türlü hukuki konudaki videolar sayesinde ilgili kanun hükmünün ve uygulamasının nasıl yorumlanması gerektiğini alanında uzman  avukat ve hukukçuların verdiği bilgiler doğrultusunda öğrenebilirler. Üyeler www.kanunneder.com.tr adresinde yayınlanan içeriklere sınırsız erişebilir, yeni içeriklerden ve değişikliklerden haberdar olabilir ve bize soru sorabilirler.

 

III-Kanun Ne Der? Sitesi’ndeki video içerikleri nasıl belirlenmektedir?

 

Kullanıcıların en çok merak ettiği konular dikkate alınarak video içerikleri oluşturulmaktadır.

 

IV- Kanun Ne Der? Sitesi’ndeki konular dışında hukuki konuların incelenmesini sağlamak mümkün müdür?

 

Kanun Ne Der aboneleri “Soru Sorun” kategorisini kullanarak merak ettikleri hukuki konularla ilgili Kanun Ne Der? Sitesi yetkililerine mesaj gönderebilirler. Kanun Ne Der? Sitesi  yetkilileri videoları oluştururken en çok merak edilen konuları öncelikli olarak ele alırlar.

 

V- Devam eden veya bitmiş bir davamla ilgili Kanun Ne Der? Sitesi’ne soru sorabilir miyim?

 

Kanun Ne Der? devam eden veya bitmiş bir davanızla ilgili doğrudan sorulara cevap vermemekte, davalarınızla ilgili hukuki incelemeler yapmamaktadır. Zira Kanun Ne Der? bir HUKUKİ DANIŞMANLIK VE AVUKATLIK HİZMETİ OLMAYIP esas amacı kanunları ve uygulamalarını basitleştirerek sizlere anlatmaktır. Devam eden veya bitmiş davanızla ilgili avukatınız varsa kendi avukatınızdan yoksa konusunda uzman bir avukattan bilgi ve yardım alabilirsiniz.

 

VI- Kanun Ne Der? Sitesi’ne sorularımı nasıl sormalıyım?

 

Kanun Ne Der? doğrudan bir danışmanlık ve inceleme yapmadığı için seçilen soruları genel hukuk kaideleri içerisinde yanıtlayacaktır. Örneğin Aile Mahkemesinde görülen bir davanızla ilgili “Tebligat geldi. İddialar şu yönde. Nasıl cevap vermeliyim?” gibi bir sorunuz cevaplandırılmayacak ancak bu tebligata ne kadar süre içerisinde cevap vermeniz gerektiği, dilekçenizi yazarken kanunun aradığı şekil şartları gibi genel bilgiler verilebilecektir.

 

Dolayısıyla sorularınızı Kanun Ne Der? Sitesi’nin bir HUKUKİ DANIŞMANLIK VE AVUKATLIK HİZMETİ OLMADIĞINI HATIRLAYARAK sormanızı önemle rica ederiz. Böylelikle Kanun Ne Der? olarak haklarınızı ve yükümlülüklerinizi doğru bir şekilde hatırlatabilir sizlere daha kolay yardımcı olabiliriz.