Gizlilik Politikası

 

Bu Gizlilik Politikası Kanunneder? Kullanıcılarının Kanunneder? Sitesi’ne kaydolurken verdikleri kişiyi tanımlayıcı bilgileri ("KTB" -- tam adınız, kullanıcı adınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız) ve de, bazı durumlarda, dolaylı olarak KTB'ye götürebilecek verileri ("Dolaylı Veriler") kullanması ve paylaşılmasıyla ilgili hususları düzenlemektedir. Bu Gizlilik Politikası; her Kanunneder? markalı URL ve Kanunneder?'in sunduğu tüm hizmetler ve Kanunneder? ile bağlantılı olarak Kanunneder?'in zaman zaman sunduğu diğer tüm özellikler içerik, veya uygulamalarda ("Kanunneder?" veya “Site”) uygulanır.

1. SUNUCU

Kanunneder? Sitesi Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde bulunan bir servis sağlayıcısında bulunmaktadır. Ancak Kanunneder? kullandığı servis sağlayıcısını dilediği gibi değiştirebileceği gibi yurtdışına da taşıyabilir. Kullanıcı KTB ve Dolaylı Verilerin Kanunneder? Sitesini kullanmanız sonucu bu Gizlilik Politikasında belirtilen amaçlarla yurtiçi veya yurtdışından aktarılacağını açıkça kabul eder.

2. BİLGİ TOPLAMA

2.1 Kanunneder? sizden e-posta adresinizi, adınızı ve soyadınızı, kullanıcı isminizi sizi Üye olarak kaydetmek için toplar ("Kayıt Verileri"). Kanunneder? bu bilgiler olmadan sizi Üye olarak kaydedemez. Kanunneder? kaydı sırasında verdiğiniz veya Site'ye yerleştirdiğiniz diğer tüm bilgiler iradidir. Anketlerle Kanunneder? Sitesi etkinliklerine katılmayı seçerseniz, size içerikler, gelişmeler, haber bültenleri, veya bilgiler sağlamamızı istemeniz nedeniyle, veya incelenmesi için Kanunneder?'e gönderdiğiniz içerik veya önerilerle bağlantılı olarak da Kanunneder? sizden KTB toplayabilir. Buna ek olarak, Kanunneder? IP adresi, toplu kullanıcı verileri, ve tarayıcı türü de dahil olmak üzere diğer Dolaylı Verileri ve KTB Dışı Bilgileri de toplar. Bu veriler Kanunneder? Sitesini düzenlemek ve iyileştirmek, kullanımı izlemek, ve güvenlik amaçlarıyla kullanılır.

2.2 Kanunneder? üyeleri cinsiyet, yaşadığı ülke ve şehir, cep telefonu, kişisel beyanlar da dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere profillerinde KTB Dışı Bilgiler ve Dolaylı Veriler (topluca "Profil Bilgileri") vermeyi veya saklamayı da seçebilirler. Bir Üyenin profilindeki Profil Bilgileri yalnızca kendisinin takdirinde verilir. Profil Bilgilerinize, ve de herkese açık bir foruma yerleştirilen herhangi bir bilgiye, herkesin erişebileceğini bildiririz. Özel profillerde bulunan Profil Bilgilerine Kanunneder? her zaman ve sınırlı durumlarda, Kanunneder?'in yetkilendirdiği birtakım üçüncü kişiler Kanunneder?'in Kullanma Koşullarına uyulmasını sağlamak amaçlarıyla erişebilirler.

2.3 Kullanıcılarımızın kendi iradelerine bırakılan profil bilgilerinin dışında ve bu yazının içinde kaydedilmişler haricinde, hiçbir KTB'niz, izniniz olmadan Kanunneder? tarafından hiçbir şekilde ifşa edilmez.

2.4 Kurabiyeler (cookies); Kurabiyeler Kanunneder?'in bilgisayarınıza yerleştirdiği küçük bilgi parçacıklarıdır. Kanunneder? internet tarayıcınızı tanımlamak, Kullanıcı tercihlerini saklamak, ve Kanunneder? Sitesi’ndeki belli malzemeye erişmek için gereken yazılımı yüklemiş olup olmadığınızı belirlemek için kurabiyeler kullanır. Kurabiyelerdeki veriler kullanıcı oturumlarını belgelemek veya hizmet vermek için okunabilir.

2.5 Kanunneder? IP adreslerinizi, sunucumuzla ilgili problemleri teşhis etmek, problemlere çare bulmak ve siteye hizmet etmek için kullanır. Genellikle, IP adresleri, kişinin bize bağlandığı yeri, kişinin hangi servis uygulamalarını kullandığını ve kullanıcının sitede hangi bölümleri ziyaret ettiğini gösterir. Kanunneder? IP adreslerinizle hiçbir şekilde özel olarak kimliğinizi saptayabilecek bir bağlantı kurmaz. Ancak sahtekarlık ve dolandırıcılığı önlemek amacıyla, IP adreslerini takip etme hakkımız ve bu adresleri, gerektiğinde yargı mercileriyle paylaşma hakkımız saklıdır.

2.6 Kanunneder?'in, kendisine gönderilen e-posta haberleşmelerini, ve diğer kullanıcıların veya üçüncü şahısların, diğer kullanıcıların kişiye özgü aktiviteleriyle ilgili haberleşme bilgilerini de toplama ve saklama hakkı mahfuzdur.

3. KULLANICI BİLGİLERİNİ AÇIKLAMA

3.1 Hiçbir KTB'yi üçüncü şahıslara satmayız, kiralamayız ve bu bilgiyle ticaret yapmayız, kullanıcılarımızın e-posta adreslerini talep edilmemiş pazarlama için kullanmayız. Bu durumun yegane istisnaları ya izninizin alınmış olması ya da bu bölümde belirtilen diğer durumlardır. Bazı hallerde devlet, kişileri ya da kuruluşları, sizin hakkınızda bilgi ifşaatına mecbur bırakabilir. Kanunneder? uygun gördüğü takdirde, bu gibi hallerde, sizin yetki vermenize gerek kalmadan bu duruma uyacaktır. Kanunneder?, mevcut veya muhtemel bir hukuk veya ceza davasında, gerçeğe erişmeyi kolaylaştırmak amacıyla, (i) eğer gerekli görürse (ii) böyle açıklamaların kendisinin potansiyel mükellefiyetini hafifleteceğine inanırsa veya (iii) kendi haklarını korumak için bazı kişisel bilgilerinizi paylaşmayı uygun görürse, bu duruma muvafakat etme mecburiyetiniz bulunmaktadır.

3.2 Kanunneder?'in bütün aktif değeriyle birlikte satılması halinde veya iktisap edilmesi ile (veya işten çekilmesi halinde ya da iflası durumunda), tipik olarak işin aktif değerlerinden biri olmaları dolayısıyla, müşteri bilgileri de, bağlantının gerçekleşmesiyle, transfer olur. Bu gibi transferlerin vuku bulması her zaman mümkün olabileceğinden, KTB'nizi Kanunneder?'i iktisap edenin ileriye dönük olarak, kullanmaya devam edebileceğini, şimdiden kabul etmiş sayılırsınız.

4. REKLAM

4.1 Kanunneder? Sitesi’nde görüntülenen üçüncü kişi reklamları da internet reklam şirketlerinin veya reklam verenlerin ayarladığı kurabiyeler ("üçüncü kişi kurabiyeleri") içerebilir. Kanunneder? bu üçüncü kişi kurabiyelerini kontrol etmemektedir ve Kullanıcılar kurabiye kullanıp kullanmadığını ve nasıl kullandığını görmek için internet reklam şirketinin veya reklam verenin gizlilik politikasını incelemelidirler. Piksel etiketi bir İnternet sayfasına yerleştirilmiş ve o sayfanın görüntülenme sayısını ve türünü kaydetmek için kullanılan küçük bir resimdir. Kanunneder? reklam, hizmet verilmesi veya veri ve istatistik toplanması amaçlarıyla Kanunneder? Sitesi’nde üçüncü kişi piksel etiketlerinin bulunmasına izin verebilir.

4.2 Bilgisayarınızı bir kurabiyenin gönderiliyor olduğu zaman sizi uyarmak, üçüncü kişi kurabiyelerini engellemek veya tüm kurabiyeleri engellemek üzere programlayabilirsiniz. Ancak, tüm kurabiyeleri engellemekle Kanunneder? Sitesi’nin bazı özelliklerine erişemeyebilirsiniz.

5. HESAP İŞLERLİĞİNİN DURDURULMASI

5.1 Kanunneder?'deki hesabınızın işlerliğini durdurmaya karar verdiyseniz, info@kanunneder.com.tr‘ye e-posta atarak bu işlemi yerine getirmemizi isteyebilirsiniz. Hesap işlerliğiniz durdurulduğu andan itibaren profil bilgilerinizle beraber içeriğiniz siteden kaldırılacaktır. Ancak Kanunneder? Sitesi’nde yer alan diğer İçerikle ilgili yorumlarınız yer almaya devam edecektir.

5.2 Hesap işlerliğinizi durdurduktan sonra hesabınıza tekrar işlerlik kazandırmak için siteye yeniden üye olmalısınız.

6. DİĞER HÜKÜMLER

Zaman zaman Kanunneder? yasalarda, KTB ve İlgili Veriler toplama ve kullanma uygulamalarında, Kanunneder? Sitesi’ndeki özelliklerinde, veya teknolojideki değişiklikleri yansıtmak için bu Gizlilik Politikasında değişiklik yapabilir. Bu değişiklikler Kanunneder? tarafından Site'ye yerleştirildiğinde geçerli olacaktır. Kanunneder?'in değiştirilmiş bir Gizlilik Politikası yerleştirmesini müteakip Kanunneder? Sitesi’ni kullanımınız değiştirilmiş Gizlilik Politikasını kabulünüz anlamına gelir. Bundan dolayı, olabilecek değişiklikler hakkında güncel bilgilere sahip olmanızı sağlamak için bu Gizlilik Politikasını düzenli olarak gözden geçirmeniz önemlidir.